Gençlik Çağı Ruh Sağlığı ve Ruhsal Sorunlar – PDF Kitap İndir Oku
0

Gençlik Çağı Ruh Sağlığı ve Ruhsal Sorunlar – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Atalay Yörükoğlu
  • Tür Eğitim Başvuru
  • Yayınevi İnkılap Kitabevi
  • Yıl 2023
  • Sayfa 376

Gençlik Çağı Ruh Sağlığı ve Ruhsal Problemler Kitap Açıklaması

“Gençlik periyodu hayranlıkların ve tutkunlukların bolca olduğu bir dönemdir. Gençler bir taraftan anne-baba etkisinden sıyrılırken öte taraftan kendilerine yeni örnekler seçer. Yeni bir kişilik geliştirirken yoluna çıkan örnek insanlardan kendi benliğine bir şeyler katar. Gençlik çağı kendini, öz kimliğini arayış çağıdır.”

 

Çocuklar, anne-babalar için luk ve mutluluk deposu olabildikleri şeklinde üzüntü ve sorun sebebi de olabilirler. Kimi çocuklar büyüdükçe sorunları da büyür. Çocukluğun önemsenmeyen uyumsuzlukları gençlik çağlarında birden alevlenip ağır bunalımlara dönüşebilir. “Gençlik sorunları” çoğunlukla bu dönemin bocalamalarından ileri gelir ve geçicidir. Kimi vakit da ağır ve kalıcı ruhsal hastalıkların habercisidir. Gençlerle anlaşmak ve idame kolay değildir. Gençler, kendileri bocaladıkları şeklinde anne-babaları da bocalatırlar; ilişkiler gerginleşip kopma noktasına gelebilir. Bundan dolayı gençlik çağı anne-babalar için de bir imtihan zamanıdır.

 

Bu kitapta, gençlik çağlarında ruhsal gelişimi, eğitimi, aile ve cemiyet ilişkilerini ele aldım. Sık görülen ruhsal sorunları örneklerle açıkladım; gençlerle sulh içinde yaşamı sürdürmenin yol ve yöntemlerini tartıştım.

 

İlk baskısı 1978 senesinde meydana getirilen ve büyük ilgi gören bu kitap, ergenlikten başlayarak gençlerin ruhsal gelişimlerini, davranış bozukluklarını ve aile içi ilişkilerini ele alıyor. Gençlik Çağı, gözden geçirilmiş yeni baskısıyla bir kez daha anne-baba ve eğitimcilerle buluşuyor.

 

Yapılan Yorumlar
Gençlik Çağı Ruh Sağlığı ve Ruhsal Sorunlar – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar