Geç Kalan – PDF Kitap İndir Oku
0

Geç Kalan – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Herkes kendi kuyusunu kalbinde taşır, öğreniyordun.

Karşısına çıkan her şeyi yakarak üzerine gelen, sinsice çevresini abluka eten bir hayat yangınında fobi içinde ne yapacağını düşünürken gördün onu ilk kere. Kaçmaktan bitap düşmüş bir haldeyken suratına baktın, sana elini uzattı, elini yakaladın. Korkutucu şimşeklerle yüklü gri bulutların abluka ettiği yasaklı semandan elini uzatan isyankar bir melekti. Yedi kat göğün ötesinden usulca uzandı zarif eli, bulutların arasından, alevlerin arasından uzandı, usulca göğsünü yarıp, çılgınca çarpan kalbine dokundu. Değdiği yer sızladı. Sarih yara.

Yalnızlık ve varoluş sızısı. Bir aşkı, bir bayanı ve bir mucizeyi yitirmek. Kaybettiği bayanı şehrin caddelerinde, belleğinin karışık dehlizlerinde ve kendi içindeki karanlık kuyusunda arayan yalnız bir adam. Bir yandan evini terk eden bir annenin geride vazgeçtiği kapanmaz çocukluk yaraları değişik yandan erken vedalaşan arkadaşların üzüntüyü. Bir terapi koltuğundaki sayıklamalar.

Geç Kalan; kendine özgü diliyle, edebiyatıyla, güçlü duygu dünyasıyla okurları büyüleyen Tarık Tufan’ın en şiirsel metinlerinden biri. Parçaları bitirdiğinizde vicdanınızda derin bir iz vazgeçecek sallayıcı bir eser ve unutamayacağınız bir arayış hikâyesi.

Yapılan Yorumlar
Geç Kalan – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar