Felsefe Dersleri 1 – PDF Kitap İndir Oku
0

Felsefe Dersleri 1 – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Felsefe Dersleri 1 Kitap Açıklaması


Bu yapıt, İranlı modern mütefekkir ve âlim, üstâd Murtazâ Mutahharî’nin felsefî konulardaki düşüncelerini ihtiva eden dizinin ilk cildi olup, İslam felsefesinin temel mevzularını içermektedir.

Üstad Mutahharî’nin derslerinde açıklamış olduğu mühim ve derin kavramlar içeren bu felsefî konuların, “Felsefî Bahisler” şeklinde birkaç ciltte toplanıp yayınlanması, şehadetinden ortalama iki yıl ilkin kendisine teklif edilmiştir. O büyük âlim bu mevzuya büyük ilgi göstermiş, kendisi tarafınca evvelde yazılıp ayrı zamanlarda yayınlanmış olan bazı felsefî yazıların toplanarak tekrardan incelemeyi müteakip birinci cilt olarak yayınlanması kararlaştırılmıştır. Kendileri, o zamana kadar yayınlanmış olan makalelerinden bilhassa “Tevhîd ve Tekâmül”, “Kur’ân ve Yaşam” adlı makalelerine birçok ilâveler yapmışlardır. Ayrıca hazırlanmakta olan eserin birinci cildinin daha ilgi çekici olması için yeni bir yazının ilâvesi zarûreti hâsıl olmuştur. Bu doğrultuda üstadın “Tezad (karşıtlık)” bahsinde beyan ettikleri tüm yazıları de imbikten geçirilerek geniş bir yazı halinde sunulmuştur.

Son olarak, üstadın mantık ve felsefenin genel kavramları ve tanımlarına ilişkin dersleri de birinci cilde ilave edilmiştir.

Sayfa Sayısı: 398

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsan Yayınları

Yapılan Yorumlar
Felsefe Dersleri 1 – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar