Fedailerin Kalesi Alamut – PDF Kitap İndir Oku
0

Fedailerin Kalesi Alamut – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Vladimir Bartol
  • Tür Dünya Roman Edebiyat Roman
  • Yayınevi Koridor Yayıncılık - Roman Dizisi
  • Çevirmen Ender Nail
  • Yıl 2012
  • Sayfa 510

Senelerin yıprandıramadığı muhteşem kitap Alamut artık Antre Yayıncılıkta. Hasan Sabbah’ın, Alamut Kalesinin, fedailerin ve cennet bahçelerinin öyküsü. Bir tarafta Hasan Sabbah’ın yeryüzü cennetiyle yeni tanışan hoş köleler, öteki tarafta onun en emin savaşçıları olan fedailer.

Sabbah’ın yarattığı cennetin içinde gözleri açıldığında hepsinin yaşamı hiç umulmadık bir biçimde değişir. Öykü 11. asır İranında, kendini peygamber bülten eden Hasan Sabbah’ın, seçilmiş bir grup insanı intihar suikastçısına dönüştürerek bölgede hakimiyet kurmak için delice ve aynı zamanda zekice bir tasarı planladığı Alamut Kalesinde geçmektedir.

Hoş bayanların, yemyeşil bahçelerin, şarap ve haşhaşın göz boyadığı sanal bir cennet yaratan Sabbah, genç savaşçılarını emirlerine uydukları takdirde bu cennete gidebileceklerine inandırır. Kendilerini onun yoluna adayan, can vermeyi de öldürmeyi de göze almış olan bu minik orduyla hükümdar sınıfına gözdağı verebileceğini düşünür. Sabbah kendi tabiriyle insanların saflığını kullanıp dine adanmışlığı siyasi amaçlarına alet eder. Artık kapılar onun için arkasına kadar açılmıştır.

Yapılan Yorumlar
Fedailerin Kalesi Alamut – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar