Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – PDF Kitap İndir Oku
0

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Stephen R. Covey
  • Tür Eğitim Başvuru Kişisel Gelişim
  • Yayınevi Varlık Yayınları - Kişisel Gelişim Dizisi
  • Çevirmen Osman Deniztekin, Filiz Deniztekin
  • Yıl 1999
  • Sayfa 431

Tesirli İnsanların 7 Alışkanlığı

Müessesesel danışman, aile uzmanı, eğitmen ve bir liderlik otoritesi olarak beynelmilel alanda kabul görmüş bir yazar olan Stephen R. Covey, Tesirli İnsanların 7 Alışkanlığı kitabı ile modern yaşamda galibiyetin anahtarını sunuyor. 1999 senesinde yayımlanan ve “iş dünyasında yirminci asrın en tesirli kitabı” olarak anılan eser, 38 dilde 15 milyonu aşkın baskısıyla dünya genelinde büyük alaka görmeye devam ediyor.

Ayrıca dünyanın en uzun soluklu ve prestijli süreli yayınlarından olan Forbes mecmuası tarafından da “idare alanında yazılmış tüm zamanların en iyi 10 kitabından biri” olarak addedilen Tesirli İnsanların 7 Alışkanlığı, ilke merkezli liderlik mevzusunda en iyi başucu kitapları arasında değerlendiriliyor.

Uzmanından, Zaferli Bir İnsan Olmanın 7 Adımı

Şahsi gelişim ve toplam nitelik kavrayışının liderlerinden olan Stephen R. Covey, fertsel idare başta olmak üzere aile ve iş yaşamındaki meseleleri de prensipsel yaklaşım üzerinden çözme anlayışına özümsüyor. Yazarın en çok okunan kitabı Tesirli İnsanların 7 Alışkanlığı, bilgelik ve eforu arkanıza alarak yaşamdaki konumunuzu yeni baştan tanımlayacağınız bir rehber olma kaliteyi taşıyor.

Dört ana kısımdan oluşan kitabın Paradigmalar ve İlkeler ismini taşıyan ilk kısmında, “şahsiyet etiği”, “paradigmanın eforu” ile “gelişim ve başkalaşım prensipleri” gibi mevzular üzerinde duruluyor. Ardından alışkanlıkların yaşamdaki rolünden ve tesirli olmanın gerçek tanımından bahsedilen bu kısımda, mevzubahisi yedi alışkanlığın yaşama nasıl bir eşitlik üzerinden tesir sağlayacağı açıklanıyor.

Kitabın Özel Zafer isimli ikinci kısmında, bu alışkanlıklardan şahsi alanı içeren üçü ayrıntılandırılıyor. Geriye kalan dört alışkanlığın anlatıldığı değişik ana kısımları ise Genel Zafer ve Kendini Yenileme oluşturuyor. Böylece yazar, pozitif anlamda köklü bir başkalaşımın ipuçlarını sistematik biçimde okurlarına aktarıyor.

En Hoşlanılan Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Şahsi gelişim alanında beynelmilel referanslarla seçim edilen ilk kitaplardan biri olan Tesirli İnsanların 7 Alışkanlığı’nı siz hala okumadınız mı? Öyleyse yaşam yolculuğunuzda daha sağlam adımlar atmanız için size ömür boyu eşlik edecek olan bu kitabı hemen siz de sipariş verin! Baş ucunuzda ona şimdiden yer açmayı unutmayın!

Yapılan Yorumlar
Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar