Dorian Gray’in Portresi – PDF Kitap İndir Oku
0

Dorian Gray’in Portresi – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Oscar Wilde
  • Tür Dünya Klasik Edebiyat Roman
  • Yayınevi İş Bankası Kültür Yayınları
  • Çevirmen Didar Zeynep Batumlu
  • Yıl 2018

Dorian Gray’in Portresi

Dünya edebiyatının en güçlü kalemleri arasında yer alan İrlandalı yazar Oscar Wilde, Dorian Gray’in Portresi isimli romanı ile kurmaca alanındaki ustalığını bir defa daha ispatlıyor. Eserlerini ağırlıklı olarak reyin ve şiir cinsinde veren yazar, kaleme aldığı tek roman olan bu eser ile ismini ebediliğe kavuşturuyor. Gizeme dışı kurgusu ile okurlarının belleğinde derin izler vazgeçen Dorian Gray’in Portresi’ni okuduğunuzda, tüm edebiyat otoritelerinin Wilde’a olan haklı hayranlığına siz de katılacaksınız.

Ömrünü Portresi ile Değiş Tokuş Eden Bir Adamın Öyküsü

Kitabın başkahramanı olarak okurları, Dorian Gray isimli oldukça yakışıklı ve saygın bir genç karşılıyor. Süresinin büyük çoğunluğunu aydın ve sanatçı camiası içerisinde geçiren Dorian, bir gün Basil Hallward isimli bir ressam ile karşılaşıyor. Dorian’ın yakışıklılığı karşısında büyülenen Hallward, gönüllü olarak onun portresini çizmek istiyor. Ve portre, Dorian’ın o anki çekici ve masum dış görünümünü tümüyle yansıtması ile herkesin alkışını topluyor.

Genç ve yakışıklı olduğu kadar yetersizsiz bir şahsiyete de sahip olan Dorian, bu istikametleri sayesinde etrafındaki herkesin dikkatine sürüklüyor. Camiada oldukça popüler olan ve çok beğenilen genç adam, haliyle oldukça faal bir sosyal yaşam sürüyor. Ancak yakın arkadaşlarının tesiriyle gitgide masumiyetini yitirmeye başlıyor. Özellikle Lord Henry ile tanıştıktan sonra onun laflarından aşırısıyla etkilenen genç adam, Hedonizm’i özümseyerek yaşamını zevk peşinde koşmaya adıyor. Ve tüm süratli yaşantısına karşın gençliğini gözetmeye devam etmesi, Dorian’ın ve elbette yakınlarının da dikkatinden kaçmıyor. Peki, bu vaziyetin sebebi sizce ne olabilir?

Bunu Öğreniyor Muydunuz?

Reyin ve şiir cinslerinin yapısı gereği daha çok kısa eserler ortaya koyan Oscar Wilde, Dorian Gray’in Portresi romanını etrafındakilerin ona roman yazamayacağını söylemesi üzerine kaleme aldı. Roman, yayınlandıktan kısa müddet sonra büyük bir şöhrete kavuşarak hem etrafını hem de eleştirmenleri aşırısıyla donakalttı.

En Beğenilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Oscar Wilde’ın şaheseri olarak gösterilen Dorian Gray’in Portresi’ni yoksa siz hala okumadınız mı? Bu unutulmaz romana sahip olmak için hemen siz de sipariş verin, sepete özel avantajlarla kitaplığınıza eşsiz bir eser daha kazandırmanın ödününü yaşayın. Çok daha aşırısı için “Dünya Banalleri” kategorisine göz atmayı da unutmayın!

Yapılan Yorumlar
Dorian Gray’in Portresi – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar