Dinlenme ve Rahatlama Yılım – PDF Kitap İndir Oku
1.7

Dinlenme ve Rahatlama Yılım – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 1,67 out of 5)
Loading...
  • Yazar Ottessa Moshfegh
  • Tür Edebiyat Roman
  • Yayınevi İthaki Yayınları
  • Yıl 2022
  • Sayfa 232

Dinlenme ve Rahatlama Yılım Kitap Açıklaması

Paris Review, New Yorker şeklinde yayınlarda öyküleri ve yazılarıyla yer edinen, ilk romanı Eileen ile Hemingway Vakfı/Pen Ödülü’nü kazanan, birçok eseriyle New York Times çoksatanlar listesine giren Ottessa Moshfegh’in ikinci romanı Dinlenme ve Rahatlama Yılım, Time, The Guardian ve Washington Post tarafınca yayımlandığı senenin en iyi kitapları içinde sayıldı.

11 Eylül öncesinde, 2000 senesinde zayıf, güzel, eğitimli genç bir karı şık bir sanat galerisinde kolay bir işte çalışıyor, kaybetmiş olduğu ebeveyninden kalan miras yardımıyla, zenginlik ve ihtimallerle dolu Manhattan’da rahat içinde yaşıyor. Fakat almış olduğu ilaçlara karşın öyleki mutsuz ki… Yaşamı uykuda geçiyor sanki. Yüreğindeki kara deliğin sebebiyse ne Dünya Tecim Merkezi’nde çalışan bankacı sevgilisi, ne sinir bozucu arkadaşı Reva ne de öksüzlüğü. Peki, esas problem ne sahiden?

Ottessa Moshfegh’den Dinlenme ve Rahatlama Yılım yeni bin senenin başlangıcında aylak bir bunalımın, gönüllü bir yalnızlığın acımasız, gülünç, acıklı romanı.

“Sivri dilli, gülünç, (Mona Awad, Sheila Heti, Emily Brontë gibilerin yazdığı ya da büyükannelerimiz Leydi Macbeth ve Medea’ya benzer) sempatik olmayan hanım başkarakterler ailesine karanlık bir katkı.” –Margaret Atwood

“Moshfegh, narsisist bir kişiliğin amaçsız iç yaşamını aynı anda hem kendinden nefret ederek hem de kendini ortaya koyarak konu alıyor. Dinlenme ve Rahatlama Yılım, kentli bir kara güldürü, hastalıklı bir itidale haiz paragraflarla dengelenen keskin gözlü bir hiciv eseri olarak fazlasıyla inandırıcı.” –Joyce Carol Oates

 

 

Yapılan Yorumlar
Dinlenme ve Rahatlama Yılım – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar