Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü – PDF Kitap İndir Oku
3.1

Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 votes, average: 3,14 out of 5)
Loading...

“Ruhunuzu besleyecek ve hatta yaşamınızı kurtaracak bir hikâye!”

– Christine Michaud –

“Herkesin sahip olmak istediği şeylere sahibim ama yaşamımdan memnun değilim, sence bu nasıl muhtemel oluyor?”
“Daha Öncekinden ben de öyleydim: İstediğim her şeyi satın alma eforum vardı, yaşamım duygusal anlamda tatmin ediciydi ve sıhhatliydim. Ama tam bunlara karşın bir şeylerin yoluna gitmediğini seziyordum. Ne olduğunu bütün olarak öğrenemesem de kendimi bu dünyaya ait sezmiyordum. Bu genel sıkıntı hâli beni rahatsız ediyordu. Özümü bulamıyordum.”
“Tıpkı benim gibi! Ben de aynı şeyleri seziyorum. Mutluluklarım kısa sürüyor, bir şey yolunda gitmediğinde veya biriyle ters düştüğümde hemen mutsuz oluyorum, devamlı gergin seziyorum… Ben de senin gibi değişmeyi çok isterdim. Ama nasıl?

Fransa’da Bestseller
100.000 Satış Sayıyı
Amazon Puanı: 4.8/5

Maëlle her şeyi hakimiyet altında yakalamaya çalışan, yoğun tempoda koşturmaktan kendi mutluluğunu önceliği yapmayı unutmuş, Parisli mutsuz bir bayandır. En yakın dostu Romane ile buluştuğunda bildiği reel neticesinde bir tercih yapmak zorunda kalır ve ondan istenen uzun, zorlu bir yolculuğa çıkar. Böylece mutluluğa giden hikâyesi de başlamış olur. Bütün de Tolstoy’un dediği gibi, “Tüm muhteşem hikâyeler iki biçimde başlar: Ya biri bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı kazanç.”

Büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımızda hikâyenin sonuna gelip gelmediğimizi öğrenmiyoruz. Oysa bu elbette büyük bir serüvenin de başlangıcı olabilir.

– Pema Chödrön –

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar