Bir, İki, Üç, Dört, Korkmuyorum – PDF Kitap İndir Oku
0

Bir, İki, Üç, Dört, Korkmuyorum – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Ayşe Dündar
  • Tür Edebiyat Roman
  • Yayınevi Librum Kitap
  • Yıl 2023
  • Sayfa 152

Bir, İki, Üç, Dört, Korkmuyorum Kitap Açıklaması

Bedeni sığırcık kuşları şeklinde uçuşan fakat asla dağılmayan bir sinek sürüsünden oluşan Sinek Adam… Bahçeleri, çiçekleri, taşları bile uyutan; Eyfel Kulesi’nin ucunu törpüleyen Uyku adındaki acayip mahluk… Yardım isteyen ters dönmüş bir ateş böceği… Vapurdan inen yaşlı bayanların ağzındaki takma dişleri çalıp kaçan hırsızlar… İstanbul Oyuncak Müzesi’ndeki Rüya Kutusu… Öfkelendiğinde yüzü, şefi hastalanmış da o gün işe gelmemiş Yurttan Sesler Korosu’nun başıboş nağmelerine benzeyen Malatyalı Yusuf… Elinde yalnızlığını hissetmemek için yapmış olduğu tahta bir güvercin tutan felsefeci Arhitas.
Bitmedi! Yalnızca kuralların nefes almış olduğu bir evde çocuğunun bilincinde bile olmayan duygusuz baba… Süpü isminde, sinir ağı ören bir örümceği çağrıştıran garip bir temizlik hastalığına yakalanmış, dili kiralık bir ağza benzeyen anne.
Tek istediği, uyumak ve gözlüksüz bir dünyaya uyanabilmek olan minik Zeynep… Ebeveyni ona sevgi göstersin diye her şeyini feda etmeye hazır. Zamansız adlı bir apartman ile ilk Türk tangosu Mazi onun belleğinde kapı komşusu.
Ayşe Dündar ilk romanı “Gökbilimcinin Salyangozu” ile açmış olduğu parlak yolda, bu kez sözcüklere hayal kurduran bir kız çocuğuyla aşama kaydediyor. Cebine itiş kakışla dolu Sirkeci’yi koyup vapura binen ve gerçekleri kurcalaya kurcalaya insanları birer gerçeküstü varlığa dönüştüren Zeynep ile.
Ara sıra gotik bir havada ilerleyen, ara sıra fantastik bir maceraya dönüşen “Bir, İki, Üç, Dört, Korkmuyorum!”, okuyanları hem kalbinden hem de aklından vurmaya hazır.

 AYŞE DÜNDAR

 

 

 

Yapılan Yorumlar
Bir, İki, Üç, Dört, Korkmuyorum – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar