Bin Muhteşem Güneş – PDF Kitap İndir Oku
0

Bin Muhteşem Güneş – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Khaled Hosseini
  • Tür Dünya Roman Edebiyat Roman
  • Yayınevi Everest Yayınları - Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi
  • Çevirmen Püren Özgören
  • Yıl 2008

Bin Muhteşem Güneş

Uçurtma Avcısı romanıyla dünya çapında büyük alkış toplayan Khaled Hosseini, ikinci kitabı Bin Muhteşem Güneş ile okurlarının temennisini yeniden aşırısıyla karşılıyor. Afgan asıllı yazar, Uçurtma Avcısı gibi bu romanında da doğduğu toprakların kader çıkmazını mevzu ediniyor. Hayatlarının kesişmesi üzerine sıkı arkadaş olan iki kadının anlatıldığı Bin Muhteşem Güneş, vicdanlara değen hikayesiyle akıllarda iz vazgeçiyor. Bu romanı okurken, siz de içinde kendinizi bulacağınız apayrı hayatlara şahitlik edeceksiniz.

İki Değişik Hayat, Bir Göz Oda

Bin Muhteşem Güneş romanı; sansasyonel hikayesiyle yalnızca Afganistan’daki zorlu şartlara değil, tüm dünyadaki kadınların yaşadığı meselelere ışık yakalıyor. Romanın ana kahramanları olarak okurları, birbirinden çok değişik şartlarda gelişen Meryem ve Leyla isimli iki kadın karşılıyor. Konutluluk dışı bir ilişkiden dünyaya gelen Meryem hayata büyük zorluklarla başlarken, bir hocanın kızı olan Leyla ise çok galibiyetli ve popüler bir çocukluk geçiriyor. Ancak her ikisinin de başına gelen acı hadiseler, seneler sonra yollarının kesişmesine vesile oluyor.

Çocukluğunda annesinin vefatı üzerinde lüzumlu olarak babasının evinde yaşamaya başlayan Meryem, ailenin onu istememesi üzerine minik yaşta evlendiriliyor. Ve kocası Raşit, çocuk sahibi olamadıkları için Meryem’i aralıksız aşağılayarak ona senelerce işkence ediyor. Bu sırada yan konutta yaşayan Leyla, ailesini savaşta kaybettiği için Meryem’in evine taşınmak zorunda kalıyor. Fakat son derece makûs ve çıkarcı bir adam olan Raşit, genç kızın konutlarında kalabilmesi için onunla evlenmeyi koşul koşuyor.

Aşk ve Zorunluluklar…

Leyla başka birine aşık olmasına karşın, naçarlıktan Raşit’le evlenmeyi kabul ediyor. Ancak genç kızın Meryem’den yaşça çok minik olması, ikilinin rekabet etmesi yerine anne-kız gibi yaşamasını sağlıyor. Raşit ile evlendiğinde aşık olduğu adamın çocuğunu taşıyan Leyla, bu gizemi yeni eşinden saklayarak ona Azize isimli bir kız evlat veriyor. Sonrasında da Raşit’deri olma bir evlat daha doğuruyor. Doğan bu oğul ise Zalmay ismini alıyor. Ve seneler sonra Zalmay, cemiyetin ona biçtiği acımasız rol gereği iki kadının hayatında da geri dönülmez acılara neden oluyor.

Yapılan Yorumlar
Bin Muhteşem Güneş – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar