Beyaz Zambaklar Ülkesinde – PDF Kitap İndir Oku
0

Beyaz Zambaklar Ülkesinde – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
  • Yazar Grigory Petrov
  • Tür Dünya Klasik Edebiyat Roman
  • Yayınevi İndigo Kitap
  • Çevirmen Burak Cemil Yılmaz
  • Yıl 2018
  • Sayfa 256

Daha Önceki bir papaz, ayrıca yayıncı ve gazeteci olan Grigoriy Petrov, Finlandiya’ya ve Johan Wilhelm Snelman’a adadığı bu ebedi yapıtını, başka ülkelere ama özellikle Rusya’ya misal teşkil etsin diye kaleme almıştır. Neticede muhtaç, kurak ve az popülasyonlu Finlandiya “hayat yaratıcıları” olarak adlandırılan vatandaşlarının el ele vermesiyle sanki küllerinden doğmuş; din, dil, ırk, eğitim, aile hayatı ve idare gibi mevzularda son hız gelişmiş ve bu sayede değişik tam ülkeleri geride vazgeçmeyi muvaffak olmuştur.

Gerçek Petrov’un vefatından sonra yankı bulan Beyaz Zambaklar Ülkesinde, özellikle Bulgaristan’da ve Türkiye’de rakamsız baskı yapmıştır, öyle ki okumaya başladığı andan itibaren kitaba hayran kalan Mustafa Kemal Atatürk bu ebedi yapıtın mekteplerin müfredatına konmasını istemiştir.

İsveç’in hâkimiyetinden çıkarak görece daha ılıman Rus dominantlığı altına giren Finlandiya ulusunun omuz omuza vererek kendi milli kimliklerini bulmaya çalışmalarına şahit olacak ve bu milletin, ülkesini daha ileriye taşıyacak kalitede yeniliklere imza atan karakterleriyle tanışacaksınız.256

Yapılan Yorumlar
Beyaz Zambaklar Ülkesinde – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar