Babaannem Geri Döndü – PDF Kitap İndir Oku
0

Babaannem Geri Döndü – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Dedemin Bakkalı ve Abartma Tozu kitaplarıyla her yaştan yüz binlerce çocuğun en hoşlandığı yazarlardan biri olan Şermin Yaşar’ın son kitabı Babaannem Geri Döndü yeniden bol bol ironi, kahkaha ve katıksız sevgi kapsıyor.
7’den 70’e tüm okurların sayfalarında kendilerinden bir parça bulacağı Babaannem Geri Döndü, gerçeğinde son derece tonton ve şefkatli bir babaanne olan Hasibe Hesapoğlu’nun hiç beklenmedik bir biçimde çocuklarının evine yerleşme serüvenini anlatıyor. Torununun ağzından dinleyecek olursak hadiseler bütün olarak şöyle büyüyor:
Her şey babaannemin âniden kapıda belirmesiyle başladı. Ayağında pateni, üstünde balerin eteği ve pembe saçlarıyla bir babaanne ancak bu kadar kapıda belirebilirdi! Neredeyse bir sığınağı dolduracak kadar evcil hayvanın yanı gizeme legolar, yapraklar, taşlar, hayalî bir dost ve daha bir sürü eksantrik şeyle dolu 15 bagajıyla bize yerleşmeye karar verdi!
İnsanın babaannesinin afacan bir çocuğa dönüşmesi çok ilginçti. Bazen oturup haykıra çağıra ağladı, bazen de olur olmadık kahkahalar attı! Elbiseleri de dostları da fikirleri de oyuncakları da birbirinden tuhaftı.
Babaannem suratından ne yatabildik ne oturabildik ne de eğlenebildik.
Tek istediğimiz daha önceki tonton, şefkatli babaannemizdi. Asıl babaannemi o kadar özlemiştik ki…
Ve bütün de artık ümidimizi kestiğimiz anda işler değişti.
Ne mi oldu?
Babaannem geri döndü!

Yapılan Yorumlar
Babaannem Geri Döndü – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar