Bab-ı Esrar – PDF Kitap İndir Oku
0

Bab-ı Esrar – PDF Kitap İndir Oku

Tüm bilgiler
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Senin olanı sana getirdim.

İngiltere’de yaşayan, İngiliz bir anne ve Türk bir babanın çocuğu Karen Kimya’nın yolu bir iş seyahati nedeniyle Konya’ya düşer. Hem işinde hem de özel yaşamında çözmesi gereken fani meseleleriyle boğuşan Karen, Konya’da uhrevi sırların da ortasında bulur kendini. Bir akarsu gibi akan doğrusal zamandan tüm zamanların iç içe geçtiği bir ummana yuvarlanan Karen’in elinden büyük bir derviş meblağ. Bu derviş Şems-i Tebrizi’dir.

“Taşta kan vardı. İnsanların vicdanlarında nefret, dolunayda derin bir sükûnet…”

Bab-ı Esrar’da Ahmet Ümit’deri beklenen alışılagelmiş polisiye yazım tesirini yitirmiyorsa da şuurlu bir kararla bir adım geriye çekiliyor ve roman gizemlerle dolu mistik bir dünyaya açılıyor. Din ile aşk, inanç ile sevda arasındaki ilişkiyi apayrı bir açıdan gözlerimizin önüne seren Bab-ı Esrar Ahmet Ümit yapıtlarının içinde değişik bir noktada duran parlak, derin bir roman.

Çoğu zaman mesele, Yaradan’nın ne olduğu değil, bizim onda ne gördüğümüzdür. Sevgi dolu olanlar acımayı görür, gaddar olanlar şiddeti. Zeki olanlar usu görür, ablavut olanlar âmâ inancı, âlimler bilimi görür, cehaletler mucizeyi.

Yapılan Yorumlar
Bab-ı Esrar – PDF Kitap İndir Oku için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

Benzer kitaplar